Memsan Makina
Memsan Makina

Teklif Formu

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Memsan Makina Memsan Makina

Menü

Hakkımızda

Hakkımızda

1982 yılında Ahmet MEMİŞ tarafından Samsun 19 Mayıs  İlçesi’nde bir atölye olarak kurulmuş ve 1997 yılına kadar bu atölyede tarım alet ve makine imalatı ve onarımı yapılmıştır.1998 yılının Ocak ayında Samsun Örnek Sanayi Bölgesi’nde Memsan Tarım Makinaları İmalat Sanayi adı altında şirketleşip 3 ortak desteği ile 900 m² lik bir alanda traktör çeki aparatlarını seri imalat olarak üretebilecek potansiyele getirilmiştir. 1998-2000 yılları arasında Başak Traktörlerine çeki kancaları imal etmiştir. 2000 yılından sonra diğer traktör markaları olan Massey Ferguson, Perkins çeki kancaları üretimi yapmıştır.

Şirketimiz tarım sektöründeki duraksamalar sebebi ile üretim grubundaki çizgiye farklı bir yön vererek  2001-2007 yıllarında plastik kalıp imalatları yapmıştır. Yine 2000-yılından bu yana ağırlıklı Demir çelik sektöründe kullanılan hadde ve İzabe tesis makinaları imalatları yapmaktadır.

                Halen Samsun Organize San bölgesinde 4000 m² kapalı alan olmak üzere 5000 m² da faaliyetlerini yürütmektedir

Kaliteli ürün üretimini, müşteri memnuniyetini sürekli hale getirmeyi amaç edinmiş bu anlayış ile ISO 9001:20008 KYS  sistemini kurmuştur. Samsun da kendi alanında kurmuş olduğu teknolojisi ve yenilikçiliği ile hizmetine davam etmektedir.

Firmamız rekabet gücümüzü arttırarak sürdürmeyi ve teknolojinin getirdiği imkanlardan üst düzeyde faydalanmayı, personelinin eğitimine önem vererek istikrarı sağlamayı benimsemiş, müşterilerinin beklentilerine anında cevap vermeyi amaç edinmiştir. Firmamız ülkemizin hak ettiği yere ulaşabilmesi için katma değeri yüksek ürünler üreterek, ticari yükümlülükleri yerine getirerek ülke ekonomisinin canlanmasında pay sahibi olmayı görev bilmiştir.